top of page

Мікроелементи та здоров'я

Оновлено: 28 січ.

Багато захворювань передаються нам у спадок, зокрема схильність до алергічних захворювань, також відомо, що харчова толерантність може формуватися внутрішньоутробно.

У сучасному світі почастішали випадки народження дітей з порушенням адаптації до харчових продуктів, проблемами, пов'язаними з процесами травлення та подальшого засвоєння поживних речовин. Почастішали також прояви розладів нервової системи, а також зниження опірності організму до різних бактерій, грибків і вірусів, погане загоювання ран. І це в більшості випадків залежить не лише від спадкових чинників або поліморфізму генів, але й від макро- та мікроелементного складу крові.

Серед усіх мікроелементів, що надходять в організм людини, особливе місце посідають незамінні мікроелементи (есенційні), надходження та баланс яких життєво важливий для нашого організму. Такі мікроелементи забезпечують регуляцію та нормальне функціонування всіх органів і систем. Вони беруть участь у всіх біохімічних процесах нашого організму, регуляції імунних процесів і кровотворення.

Наприклад, мідь бере участь у рості клітин, синтезі гемоглобіну, а також імунних процесах. На нестачу міді вказують втрата пігменту волосся, анемія, дерматоз. Порушення балансу цинку в організмі проявляється затримкою росту, перезбудженням нервової системи, швидкою втомлюваністю, відставанням у розвитку та порушенням імунної відповіді організму.

Дефіцит хрому виявляється порушеннями вуглеводного обміну і призводить до ожиріння та цукрового діабету.

Один з найважливіших елементів залізо - це макроелемент, який входить до складу гемоглобіну, впливає на ріст організму, роботу імунної та ендокринної систем, а також дезінтоксикацію.

Ще одним життєво важливим елементом є марганець, він активно впливає на вуглеводний і жировий обмін, посилює дію інсуліну та підтримує певний рівень холестерину в крові. Також мікроелемент регулює процеси кровотворення, підвищує засвоюваність міді, посилює синтез гормонів щитоподібної залози — тироксину і трийодтироніну, бере участь у синтезі інтерферону, зміцнює імунітет і підтримує нормальну згортальність крові.

Не варто недооцінювати й взаємозв'язок мікроелементів між собою, так при патології нервової системи поряд зі зниженням концентрації хрому, магнію і цинку змінюється співвідношення цинк/мідь, які є функціональними антагоністами.

Багато досліджень відзначили також важливу функцію важких металів як антагоністів есенційних, оскільки зниження їхнього рівня сприяє накопиченню важких металів в організмі та зниженню дезінтоксикаційної функції печінки. Розвивається «порочне коло», чим більше страждає печінка, тим активніше накопичуються важкі метали. Порушення дезінтоксикаційної функції печінки призводить до розвитку ендогенної інтоксикації, запальних процесів і сенсибілізації організму.

До ранніх специфічних відхилень, зумовлених дефіцитом мікроелементів, належать ознаки порушення нервово-психічного розвитку дітей, зниження вербальної пам'яті, асоціативної пам'яті, навчальності, швидкості дрібної моторики, використання літер, загального та соціального розвитку, виразності мови, тонкої та грубої моторики, довготривалої та вербальної пам'яті.

Діагностика та корекція недостатності та дисбалансу мікроелементів має проводитися якісними методами, а не експрес-діагностикою, мати комплексний підхід і здійснюватися кваліфікованим лікарем.

Останні пости

Дивитися всі
Алергія на пилок

Спори цвілевого грибка можуть викликати таку саму реакцію, як і пилок. Алергія є результатом реакції організму на білки в деяких видах...

 
 
 

Comments


bottom of page