top of page

Клинический случай 1

Оновлено: 19 жовт. 2022 р.

Пацієнт В., 24 роки, звернувся до АЦ «Сауз» у вересні 2022 р. зі скаргами на набряк обох губ та у меншому ступені щік, які не проходять біля 4 років. Цьому стану передувало періодичне набрякання зазначених зон протягом кількох років. При цьому набряк губ заважає нормально розмовляти.


При детальному опитуванні визначено, що останні 12 років пацієнт скаржився на гінгівіт, що на даний момент призвело до розростання ясен.

Розростання тканини ясен почалося ще у підлітковому віці, було проведено хірургічне та симптоматичне лікування з кількома рецидивами. Через кілька років після розростання ясен почали з'являтися вище зазначені локальні набряки губ, які не повторювалися кілька років після операції з видалення зайвої тканини ясен.

Декілька років тому було призначено лікування гормоном пролонгованої дії бетаметазону дипропіонатом одноразово з позитивним ефектом. Нажаль, пацієнт не зміг продовжити лікування у стоматолога-пародонтолога за особистими обставинами, але продовжував лікування самостійно протягом 1,5 року щомісяця без контролю лікаря.

Також за вказаний період було декілька епізодів оперізуючого герпесу, буває екземоматозна висипка, множинні папіломи тильної поверхні шкіри кистей.


На консультацію до алерголога-імунолога пацієнта направила лікар стоматолог-пародонтолог для з'ясування причин збільшення губ, виявлення алергенів, які можуть підтримувати цей стан.


Результати обстеження:

Бактеріологічний посів матеріалу із мигдалин - Enterobacter aerogenes 10*7 КУО/зразок (у нормі відсутній).

Загальний імуноглобулін Е в межах норми (ближче до нижньої межі).

Проведено дослідження імунного статусу пацієнта: ВІЛ-негативний. Функціональна активність гранулоцитів крові збережена. Виявлено лабораторні ознаки імунологічної недостатності переважно за Т-ланкою імунітету: значна відносна та абсолютна T-хелперна (CD3+CD4+) лімфопенія, відносна та абсолютна T-цитотоксична лімфопенія (CD3+CD8+), співвідношення хелперних клітин та цитотоксичних лімфоцитів знижено, значне збільшення клітин «подвійних негативів», кількісне зниження В-лімфоцитів (CD19+), гуморальний імунітет функційно збережено, значне підвищення нейтрофільно-лімфоцитарного співвідношення – 6.


Діагноз: Гіпертрофічний гінгівіт. Хронічна лімфедема губ, стабільна форма. Вторинний індукований (використанням бетаметазону дипропіонату) імунодефіцит за Т-лімфопенічним типом, ІН – 1, ФН – 1


Призначено:

Ерадикація патогенної флори за допомогою специфічних фагів, місцева та системна імуномодуляція, покращення лімфовідтоку, реабілітаційна терапія, фізіопроцедури


Заборено використання імуносупресивної терапії, таких як системні кортикостероїди самостійно !!!


Результат за тиждень лікування дивись на Фото 1-3.
12 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page